Michaela Tejmlová
Níže si můžete prohlédnout můj životní příběh. Internetové stránky však nemohou obsáhnout celou osobnost člověka. Proto jsem sepsala o svém životě a své cestě také celou knížku.

Pokud mne chcete skutečně poznat, přečíst si ji můžete po rozkliknutí ZDE.

A můj profesní život si můžete přehledně prohlédnout v mém životopisu ZDE.

 

1977

1977

Narodila jsem se v Jablonci nad Nisou. Celé dětství jsem vyrůstala v paneláku v Jabloneckých Pasekách. Od dětství jsem ráda sportovala a chodila do přírody. Rodiče mě podporovali v mých ambicích a vedli mě ke vzdělání. I když jsem strávila velkou část života v Praze a zahraničí, do Jablonce jsem se vždy pravidelně a ráda vracela.

1996

1996

Mít možnost hájit spravedlnost a pomáhat lidem jsem si vždycky přála. Dostávám se na vysněnou právnickou fakultu.

2000

2000

Pracuji půl roku v restauracích v Americe, abych si vydělala na další studia. Výborná zkušenost, zlepšuji si angličtinu a poznávám sama sebe, fyzicky i psychicky jsem sama sebe otestovala, jak využít svůj potenciál v náročných podmínkách.

2001

2001

Odjíždím do Stockholmu, kde trávím 2 roky na studiích práv – nejdříve jako Erasmus student, poté na postgraduálním studium LL.M. v evropském právu. I během studií ve Švédsku si přivydělávám.

2003

2003

Procházím úspěšně jako jedna z prvních Češek náročným konkurzem a začínám pracovat v Bruselu jako právnička pro Evropskou komisi.

2010

2010

Odcházím z Bruselu zpět do ČR a začínám pracovat jako expertka na evropské právo pro ČR pro službu Vaše Evropa – Poradenství (zdarma poradenství o evropských právech pro občany i podnikatele Evropské komise). Vzdávám se statutu euroúřednice.

2012

2012

Začínám spolupracovat s Nadačním fondem proti korupci a Rekonstrukcí státu na zákonu o státní službě, který je jedním z 9 protikorupčních zákonů potřebných v ČR.

Březen 2014

Březen 2014

Vstupuji do politiky a kandiduji za zelené do Evropského parlamentu na 2. místě kandidátky, sice bez úspěchu, ale skvělá zkušenost.

Říjen 2014

Říjen 2014

Stávám se nezávislou zastupitelkou v Jablonci nad Nisou na kandidátce Změny pro Jablonec. Jako mediátorka a právnička jsem v komisi prevence kriminality a v kontrolním výboru. Potkávám svého muže a postupně se přesouváme do Jablonce.

2015

2015

Svatba s milovaným mužem Ondřejem a narození dcery Klárky.

Duben 2015

Duben 2015

Stávám se zapsanou mediátorkou a kromě právničiny se také věnuji řešení sporů jinak než soudní cestou, tedy mediaci. Miluji spolupráci lidí, když se najde řešení, které je užitečné pro všechny.

2018

2018

Kandiduji neúspěšně jako nezávislá do Senátu na Jablonecku a Semilsku. Ve 2. kole prohrávám, děkuji však občanům Jablonecka a Semilska za 9.601 hlasů ( 43,57 %). Úspěšně obhajuji mandát  v zastupitelstvu Jablonce nad Nisou a pokračuji tak ve 2. volebním období jako řadová zastupitelka. 

2019

Kandiduji jako nezávislá na kandidátce hnutí Hlas do Evropského parlamentu. Hnutí Hlas a tedy ani já se do EP nedostáváme.